شکرگزاری_سلامت روح و جسم

| زکات علم نشر آن است

شکرگزاری شکرگزاری
قرآن آنلاین
آموزش اقسام نمازها
ادعیه و زیارت نامه ها
آشپزی به سبک شکرگزاری
 تازه های فرهنگ و معارف تازه های پزشکی


  •    بررسی 3 نوع شایع درد در ناحیه شکم
  •    برای تقویت قدرت بینایی خود، این نکات را هرگز فراموش نکنید!
  •    ارتباط عجیب ما بین کم‌خونی و ابتلا به آلزایمر
  •    توصیه‌های عصرانه‌ای مهم برای روزهای گرم و سرد سال

 تازه های روان شناسی تازه های دندان پزشکی  آمار

مطالب درج شده تا به این لحظه: عنوان
جدیدترین به روز رسانی:

 پراکندگی جغرافیایی

Free counters!
نرم
سامانه

شکرگزاری

وقتی بین دندان هایمان فاصله می افتد( راه های درمان و پیشگیری از ردیف نبودن دندان ها)


 نویسنده: میلاد عابدینی   انتشار: شنبه 13 اردیبهشت 1393، 21:37

دندان پزشکی| کودکان| دندان پزشکی|زیبایی|دندان های فاصله دار_ارتودنسی_درمان
باز هم در شکرگزاری با مطلبی از وب سایت مجله دندان پزشکی به سراغ دانستنی های دندانپزشکی می رویم و در مورد علت و روش های درمان و رفع فاصله افتادن ما بین دندان ها به زبان ساده صحبت خواهیم کرد البته پیشنهاد می کنیم مقاله اطلاعات و دانستنی های مفیدی که باید قبل از انجام ارتودنسی بدانید را نیز مطالعه کنید، با شکرگزاری همراه باشید.
در این بخش از مجله دندانپزشکی شما را با دندان های فاصله دار (Spaced teeth) آشنا می کنیم و سعی بر آن داریم که راه ها و روش های اصلاح دندان های فاصله دار را به شما آموزش دهیم. خیلی از افراد دارای دندان های فاصله دار هستند. دندان هایی که با فاصله از هم واقع هستند مشکلاتی از لحاظ زیبائی برای بیمار ایجاد می کند که پرداختن به درمان آن دغدغه چنین افرای هست بخصوص برای اشخاصی که در سنین جوانی هستند و به زیبائی خود اهمیت می دهند .نخست به علت بوجودآمدن چنین عارضه می پردازیم. البته برخی هم فاصله بین دندان ها را دوست دارند و مشکل خاصی با این مسئله ندارند.

 
علت عمده ردیف نبودن دندان ها ارثی می باشد به این صورت که داشتن دندانهای درشت در یک فک کوچک باعث می شود که دندانها فضای کافی برای رشد نداشته و در نتیجه دندانها در اصطلاح عامیانه روی هم درآمده و باعث نامرتب شدن دندان ها می گردد و بر عکس وقتی که دندانهای ریز و کوچک در یک فک بزرگ قرار گیرد دندانها نمائی فاصله دار پیدا کرده و بخصوص این وضعیت بنا به علل خاصی بیشتر در دندان های جلو بیشتر خوش را نشان میدهد و در نتیجه از لحاض زیبائی مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند.علت پدیدآمدن این ناهنجاری در روابط فک با دندان به این خاطر است که کد ژنتیکی دندان ها با فک و ضمائم آن در دو محل جداگانه قرار دارد و لذا یک فرد ممکن است دندان ها ریز را از پدرش به ارث برده و فک بزرگ را از مادر به ارث ببرد  یا برعکس و در نتیجه این نوع ناهنجاری ها بوجود میاید.

 

کلا برای درمان این ناهنجاری ها نیازمند ارتودنسی یا ردیف کردن دندان ها هستیم ولی برای مورد خاص مورد بحت که وجود دندان های فاصله دار بخصوص در دندانهای جلوئی است صرفا با درمان های ارتودنسی نمیتوان به درمان آن اقدام کرد . بخصوص که در بعضی مواقع بستن چنین فضاهائی باعث ایجاد مشکلات دیگری از لحاظ زیبائی خواهد شد که از حوصله این بحث خارج است .لذا باید دنبال درمان های دیگری برای این نوع مشکلات  بود.فاصله افتادن بین دندان ها_وب سایت اطلاعات دندان پزشکی به زبان ساده


به این عکس دقت فرمائید ….. بیمار دچار یک فاصله بین دو دندان پیشین خود میباشد که اصلا نمای مطلوبی ندارد ….. این بیمار هیچ مشکلی از لحاظ روابط فکی ندارد و سایر دندانهایش نیز به طور طبیعی میباشد . البته در مورد این بیمار مشکل بوجود آمده ناشی از عدم تناسب اندازه دندان با فک نیست و علت آن است که مهار لب این فرد بزرگنر از حد بوده و تا ناحیه فضای بین دو دندان پیشین توسعه پیدا کرده و در زمان رویش دو دندان پیشین باعث ایجاد فضا بین این دو دندان شده .در صورتی که مهار لب این بیمار به موقع جراحی میشد و کوچکتر میشد این مشکل از لحاض زیبائی برای بیمار بوجود نمیامد ولی الان نمیشد چنین کاری کرد و ناچار باید از راههای دیگری برای تامین زیبائی اقدام کرد .

 

بهترین راه برای درمان این فاصله استفاده از کامپوزیت نوری است . بدین صورت که با استفاده از مواد هم رنگ که برای ترمیم دندانهای قدامی استفاده میشود این فضا ها پوشیده میشود مانند عکس زیر:فاصله افتادن و زشت شدن دندان ها_درمان_دانستنی های دندانپزشکی برای همهدر این نوع ترمیم از دندان هیچ مقدار برداشت نشده و تراش داده نمیشود[دندان پزشکی] بلکه با استفاده از تکنیک هائی این مواد چسبندگی محکمی با دندان پیدا می کنند . با مراقبت معمولی سال های سال میتوان از آن استفاده کرد و خدای نکرده اگر به هر علتی این نوع ترمیم آسیب ببیند دوباره در عرض ۲۰ دقیقه دوباره قابل ترمیم و باز سازی میباشد و حسن دیگر آن اینست که در صورتی که نخواستیم دوباره میشود برداشت و دندانها را به حالت اول برگرداند .چیزی که هیچوقت بیمار بعد از دیدن زیبائی ایجاد شده راضی نخواهد شد .با این نوع ترمیم ها بخوبی میشود غذا خورد و مسواک زد و فعالیت های روزانه داشت وهمراه با جرمگیری سالانه بایک پالیش شفافیت اولیه خود را دوباره باز میابد .نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نرم
سامانه
  جدیدترین مطالب
 همیاری
تنها با یک کلیک شکرگزاری را در گوگل محبوب نمایید


  گشایش
هم اکنون چند صلوات را برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) می فرستید؟


  اشتراک مطالب
جهت دریافت روزانه مطالب آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

Delivered by FeedBurner
ویزیت رایگان_درمان رایگان بیماری ها
  دوستان
  تبلیغات
جدیدترین اخبار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات