شکرگزاری_سلامت روح و جسم

| زکات علم نشر آن است

شکرگزاری شکرگزاری
قرآن آنلاین
آموزش اقسام نمازها
ادعیه و زیارت نامه ها
آشپزی به سبک شکرگزاری
 تازه های فرهنگ و معارف تازه های پزشکی


  •    بررسی 3 نوع شایع درد در ناحیه شکم
  •    برای تقویت قدرت بینایی خود، این نکات را هرگز فراموش نکنید!
  •    ارتباط عجیب ما بین کم‌خونی و ابتلا به آلزایمر
  •    توصیه‌های عصرانه‌ای مهم برای روزهای گرم و سرد سال

 تازه های روان شناسی تازه های دندان پزشکی  آمار

مطالب درج شده تا به این لحظه: عنوان
جدیدترین به روز رسانی:

 پراکندگی جغرافیایی

Free counters!
نرم
سامانه

شکرگزاری

من عادت به دیدن سایت های غیر اخلاقی دارم، کمکم کنید


 نویسنده: میلاد عابدینی   انتشار: چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393، 11:43

آیات و احادیث| عفاف و حجاب| ازدواج و مسائل مرتبط | خانواده و سبک زندگی| سوالات| منتخب سخنان کارشناسان برنامه سمت خدا| روانشناسی| روانشناسی|عادات نامناسب رفتاری|


درمان خود ارضایی_چشم ناپاک_چشم چرانی_سایت های مستهجن و غیر اخلاقی

متن کامل سوال مطرح شده در برنامه سمت خدا، شبکه سوم سیما: بسم الله الرحمن الرحیم، با سلام و خدا قوت خدمت عزیزانی كه احساس می‌كنند وجودشان مایه‌ی آرامش و نور و هدایت است. تقدیر و تشكر و قدردانی زیاد است و زمان كوتاه است و لسان هم الكن است. پس می‌گذرم و به خویشتنی می‌پردازم كه این روزها مایه‌ی عذاب من شده است. جوانی هستم متأهل كه اگر مرا ببینید از ظاهر مذهبی هستم ولی در باطن خدا می‌داند. نه اینكه منافق باشم، نستجیر بالله! ولی متأسفانه به خاطر برخی بسترها كه امروزه همه به آن افتخار می‌كنیم و از آن به عصر تكنولوژی و اطلاعات یاد می‌كنیم، البته بنده هم منكر برخی خوبی‌ها نمی‌شوم. ولی فعلاً افسار نفسم شده و به واسطه‌ی آن غوطه‌ور در گناه هستم. اصل مطلب این است كه هرگاه پشت سیستم می‌نشینم، و برای انجام كارهایم از اینترنت استفاده می‌كنم، خودآگاه و عامداً وارد سایت‌های غیر اخلاقی می‌شوم. شاید باورتان نشود ولی از اول دائم به خودم می‌گویم:
 تو كه پشیمان می‌شوی و دائم خودت و ایمان ضعیفت و عزم سستت را مدام سرزنش می‌كنی، پس این كار را نكن. ولی همیشه نفسم و غلیان احساساتم بر عقل بیچاره و ضمیر باطنم غلبه می‌كند و ندای شیطان را لبیك می‌گویم و آنچه فكر می‌كنم اتفاق بیافتد، می‌افتد. وضعیت و حال من باعث شده كه به هیچ وجه از خودم و ایمانم رضایت قلبی نداشته باشم. چرا كه خود را مدام در ورطه‌ی گناه می‌بینم. استاد ارجمندم، آقای ماندگاری كه روی دل نوشته‌ام مایل به شماست، تمنای این جوان حقیر و ناچیز فقط یك كلام است. لطفاً كمكم كنید.


متن کامل پاسخ از زبان حاج آقای ماندگاری: بسم الله الرحمن الرحیم، از حسن ظن این عزیزان جداً تشكر می‌كنیم و امیدواریم كه خداوند ما را برای كمك كردن به این عزیزان قابل بداند. لذا این دعای قشنگ حاج آقای قرائتی را من به خودم و همه‌ی مبلغین و همه‌ی كسانی كه می خواهند یك نفر را انشاءالله در مسیر دین كمك كنند، همیشه توصیه می‌كنم. «الهی انطقنی بالهدی و الهمنی التقوی» خدایا زبان ما را زبان خیر قرار بده. نیت ما را نیت خیر قرار بده.
ما هم یك وسیله هستیم، حالا این بنده‌ی خدا به ما متوسل شده، ولی نیتش كمك گرفتن از خدا و اهلبیت (ع) است.
لذا من اول به نیت این عزیز هم به خودشان می‌دهم و هم به خودم، و هركسی كه در جایگاه این عزیز است كه خیلی‌ها به این مشكل گرفتار هستند، می‌گوییم: بیایید با هم دیگر استغفار كنیم، «استغفر الله ربی و اتوب الیه» بعد هم به این مثالی كه می‌زنم خوب توجه كنند.

اگر ایشان آجیل فروش باشند، یك نفر می‌خواهد به آجیل فروشی بیاید. بادام، پسته، فندق با قیمت‌های بالا گذاشتند.  یك نفر بخواهد بگوید: آقا اجازه می‌دهی من شروع كنم و یك كیلو بخورم.
قطعاً به او چنین اجازه‌ای نمی‌دهند. اما اگر بگوید: اجازه می‌دهید من یك بادام بخورم؟ من ظاهراً برای یك دانه خیلی ارزش قائل نیستم. می‌گویند: خیلی خوب، یك دانه برای یكبار اشكال ندارد.
ولی اگر بدانم این آقا یك دانه برداشت و بیرون رفت و دوباره بیاید بگوید: اجازه می‌دهید یك دانه دیگر بردارم. دفعه‌ی سوم و چهارم، دفعه‌ی پنجم، یك چوب برمی‌دارم و دنبالش راه می‌افتم. می‌گویم: تو مثل اینكه می‌خواهی یك كیلو را دانه، دانه بخوری. درست است من گفتم: یك دانه ارزش ندارد، ولی وقتی اینطور داری دانه، دانه برمی‌داری، كل را می‌خواهی برداری.
با همین مثال خیلی ساده، شیوه‌ی شیطان این است. شیطان هیچ وقت نمی‌گوید: همه را به من بده. چون می‌داند من همه را به او نمی‌فروشم. لذا خودش اظهار می‌كند و می‌گوید: چهره‌ی من یك فرد متدین است. نمازم را می‌خوانم، روزه‌ام را می‌گیرم، حجابم را دارم، مكه‌ام را دارم، هیأت می‌روم، همه را نتوانسته از من بگیرد.
اما شیوه‌ی شیطان این است كه یكی یكی دارم با او كوتاه می‌آیم. لحظه، لحظه، دانه، دانه، قدم به قدم، تار تار مو را از من می‌گیرد.
هیچ وقت شیطان به یك دختر خانم محجبه و متدین نمی‌گوید: روسری‌ات را بردار. دو تار مو كه اشكال ندارد. علمای درس اخلاق اسمش را شبهه‌ی ارزنیه می‌گویند. یعنی شیطان هیچ وقت به یك نفر نمی‌گوید: انبار ارزن را دزدی كن. می‌داند دزدی كار بدی است.
ولی می‌گوید: یك دانه برداری كه چیزی نیست. یك ارزن ارزشی ندارد. ولی یك دانه، یك دانه انبار را خالی می‌كنند.
قرآن می‌گوید: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطانِ» (نور/21) خطوات به معنی گام‌های آهسته و بی‌صدا شیطان است. یعنی ما متوجه نمی‌شویم. پاورچین، پاورچین است. به قول شما به هوای این كه می‌خواهم از اینترنت برای مصرف علمی استفاده كنم، می‌نشیند. به هوای استفاده از یك سی‌دی پای كامپیوتر می‌نشینیم. به هوای این كه می‌خواهیم از این كتاب و این سایت و از این مجله‌ها استفاده كنند، می‌روند. حتی به هوای استفاده علمی سمت آدمی، شخصی، سایتی و رسانه‌ای می‌رویم.
اما شیطان ذره ذره می‌كشاند. من اول جایگاه این شگرد شیطان را بگویم. چون من برای ذره‌های خودم ارزش قائل نیستم. غافل از این كه عمر من دارد از این لحظه‌ها تشكیل می‌شود. تمام موی سر خانم از همان تارها دارد تشكیل می‌شود. تمام آن یك كیلو بادام، از آن یك دانه یك دانه‌ها است. تمام این دریا از قطره‌، قطره‌هاست. صبر شیطان زیاد است. می‌دانید از خدا وقت گرفته، مهلت گرفته و گفته: خدایا به من مهلت بده «قالَ أَنْظِرْنی‏ إِلى‏ یَوْمِ یُبْعَثُونَ» (اعراف/14) خدا گفته تا وقت معلوم به تو فرصت می‌دهم. تا روز قیامت به تو مهلت نمی‌دهم. حالا در روایت گفته می‌شود: انشاءالله ظهور امام زمان(ع) است.

پس ببینید اصل این قصه‌ی شیطان كه می‌تواند بر من و شما مسلط باشد، همین است. من خودم را هم می‌گویم، یك وقت این جوان عزیز فكر نكند ما امامزاده هستیم. نه! ما خودمان هم گرفتار همین هستیم. یك لحظه گوش كردن به موسیقی كه چیزی نیست، یك نگاه كه چیزی نیست. یك نگاه، یك نگاه مرا آلوده می‌كند. یك پیامك به نامحرم كه اشكالی ندارد. یك تار مو كه اشكالی ندارد. یك تخمه برداشتن اشكالی ندارد. یك ریال، یك ریال است. گاهی هم خود شیطان برای ما توجیه درست می‌كند. می‌گوید: بابا میلیاردی می‌خورند، حالا تو به یك ریال گیر می‌دهی؟ كلی فساد و فحشا می‌كنند، تو به این یك تار مو گیر می‌دهی؟ همیشه می‌خواهد گناه را كوچك كند. استصغار كند، تحقیر كند، سبك كند و بگوید: این كه چیزی نیست.

پس اولاً ما مواظب ترفند شیطان باشیم. من سه راه حل می‌خواهم به این عزیز بگویم:

1- مواظب ترفند شیطان باشیم كه شیطان كیلویی و تنی از ما خرید نمی‌كند. مثقالی خرید می‌كند. می‌داند ما تنی نمی‌فروشیم. مثلاً بگوید: آقاجان! تمام عمرت را به من بفروش. می‌گویم: من غلط می‌كنم این كار را كنم. من نماز خوان و هیأتی هستم. من بسیجی هستم. من حزب اللهی هستم. من از خانواده‌ی متدینی هستم. من نان حلال خوردم. اصلاً همه‌ی عمرم را به تو نمی‌فروشم.
می‌گوید: خوب، نمازت را بخوان، روزه‌ات را بگیر. اما یك پنج دقیقه از وقتت را به من بده! ما هم پنج دقیقه را بخاطر یك تخمه و یك بادام كه فكر می‌كنیم ارزش ندارد، به شیطان می‌دهیم. به گمان این كه بعدش استغفار كنیم. ببینیم بعدش توفیق استغفار داریم یا نداریم. مواظب باشیم شیطان هیچ وقت تنی و كیلویی نمی‌آید از ما خریداری كند. دانه‌ای و ذره‌ای می‌آید. ارزن، ارزن می‌آید. قدم به قدم می‌آید. اگر این قدم‌ها را بله نگفتیم، نمی‌تواند از ما كیلویی بردارد. پس حواسمان جمع باشد. این همان تذكری است كه ما در امر به معروف و نهی از منكرها به همدیگر می‌دهیم. یك تار مو ما را به این جا می‌كشاند.یك لقمه‌ی حرام ما را به این جا می‌كشاند.
امام صادق (ع) می‌گوید: یك نگاه حرام ما را به این جا می‌كشاند. یك لحظه پای سایت بد نشستن، ما را به این جا می‌كشاند. می‌گوید: حاج آقا! خیلی‌ها در خیابان به فسادهای زیادی گرفتار می‌شوند، شما به پنج دقیقه پای اینترنت نشستن ما گیر دادی. شیطان از همین‌جا شروع كرده است. كل عمر تو، روز تو و ساعت تو را خریده است.


2- دومین نكته این است كه ببینیم به ما گفتند: مراقب زمینه‌های شیطان باشید. مثالی كه ایشان برای تحقیقش از اینترنت می‌زند، من می‌توانم این تحقیق را از یك كتاب و مجله هم بدست بیاورم. راه بعد اینترنت است، ولی آسیب كتاب كمتر است. آسیب استاد كمتر است. آسیب مجله كمتر است. شاید قدرت مانور من در اینترنت بیشتر باشد، ولی آسیبش هم بیشتر است. آنجایی كه احتمال آسیب می‌دهم، نروم. ریسك نكنم.
 «وَ ما أُبَرِّئُ نَفْسی إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوء» (یوسف/53) وقتی من رفتم یك سفره‌ای را پهن كردم كه هم حرام درونش بود و هم حلال درونش بود، خودم دارم زمینه‌ی وسوسه برای نفسم را آماده می‌كنم. چرا بعضی وقت‌ها قیافه می‌گیریم، می‌گوییم: آقا من در سفره‌ی حرام می‌روم، خودم را كنترل می‌كنم. حضرت یوسف پیغمبر هم فرمود: اگر خدا مرا كنترل نكرده بود، پایم سر خورده بود. به اعتبار این كه من طلبه، ‏بسیجی و مسجدی هستم، قیافه نگیریم، بگوییم: در سفره‌ی حرام می‌روم و مواظب هم هستم. این طور نیست «اللَّهُمَّ وَ لَا تَكِلْنِی إِلَى نَفْسِی طَرْفَةَ عَیْنٍ أَبَداً» (بحارالانوار/ج14/ص384) پس این هم نكته‌ی دوم ریسك نكنیم.

اولاً خطر شیطان را لحظه به لحظه حواسمان باشد كه كیلویی نمی‌خرد. ذره‌ای می‌خرد و ما ذره‌ای داریم می‌فروشیم در حالی كه اصلاً فروشنده نیست. دوم اینكه ریسك نكنیم. شما یك سؤالی را می‌خواهید در دانشگاه از هم‌ دانشگاهی‌ات بپرسی، جنس مخالف دختر است، اما شاگرد اول است. از پسر كلاس بپرسی شاگرد دوم است. قطعاً شاید جواب پسر با دختر یكی نباشد، [شکرگزاری]ولی بیا ریسك نكن. از همان آقا بپرس، شاید انشاءالله خدا به نیت پاك تو كمك كند و آن جواب خوب را بگیری. عرصه را برای شیطان فراهم نكنی. نشستن پای ماهواره و اینترنت به خاطر اینكه دو مطلب علمی بگیریم. پای دوست جنس مخالف نشستن، مجلس گناه رفتن، این ها عرصه را برای شیطان باز می‌كند. تو قدرت شیطان را برای تسلط بر خودت زیاد می‌كنی. این معلوم نیست كه تو در این درگیری بتوانی پیروز شوی. دداری در یك معركه‌ای پا می‌گذاری كه اصلاً معلومئ نیست. پس ریسك نكنیم.

3- سوم اینكه استغفار را فراموش نكنیم. یعنی عزی دلمان ناامید نشود. من بارها آن داستان حضرت آیت الله العظمی بهجت را بارها برای دوستان گفتم كه وقتی آن جوانی كه اصرار می‌كرد، من معتاد به گناه هستم، ایشان فرمودند: گناه نكن، آخر فرمودند: اگر نمی‌توانی گناه را ترك كنی، استغفار كن. استغفار شیطان را عصبانی می‌كند. اگر خدای نكرده این لحظه را به شیطان فروختم، استغفار كنم. چون شیطان با این حربه می‌آید. می‌گویید: آب كه از سر گذشت، چه یك وجب، چه صد وجب! چرا مرتب جانماز آب می‌كشی. تو كه هر شب در اینترنت هستی. استغفارت برای چیست؟ نماز مستحبی و سر به سجده گذاشتن تو برای چیست؟ من معتاد به گناه هستم. این دیگر آخر خط است. اما برای معتاد به گناه هم به ما دارو داده‌اند. داروی استغفار، داروی اینكه به هركس رسیدیم، بگوییم: آقا برای سلامتی ما دعا كنید. دور برگردان را از دست ندهند.

من احساس می‌كنم سؤال ایشان به اعتقاد من این سه جواب را داشت.
اول این كه كار شیطان را دست كم نگیریم.
دوم این كه میدان را برای شیطان باز نكنیم.
سوم این كه استغفار را ترك نكنیم.
این سه راه حلی است كه بهترین امر به معروف و نهی از منكری است كه ایشان می‌توانند قول بدهند برای ما هم دعا بفرمایند.


    آیا خدا با آوردن ما به دنیا به ما ظلم کرده است؟
    این پول را بگیر و این ده شب را گناه نکن
    آیا منی که عاشق آرایش کردن هستم و به خاطر دل خودم هنگام بیرون رفتن آرایش می کنم تا شاد باشم، کارم ایرادی دارد ؟
    چگونه بر هوای نفس خود غلبه نماییم ؟
    درمان با عزمی راسخ( درمان خود ارضایی )
    برای افزایش نشاط در عبادات خود این چهار توصیه را فراموش نکنید
    چگونه از اعتیاد چشم دوری کنیم؟
    با عوارض روحی و جسمی خود ارضایی بیشتر آشنا شوید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نرم
سامانه
  جدیدترین مطالب
 همیاری
تنها با یک کلیک شکرگزاری را در گوگل محبوب نمایید


  گشایش
هم اکنون چند صلوات را برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) می فرستید؟


  اشتراک مطالب
جهت دریافت روزانه مطالب آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

Delivered by FeedBurner
ویزیت رایگان_درمان رایگان بیماری ها
  دوستان
  تبلیغات
جدیدترین اخبار
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic